KÖZÖS TERVEZÉS FÁZIS
Folytatjuk a tervezési folyamatot azzal a kérdéssel, hogy Kik vagyunk mi?, és azt vizsgáljuk hogy kik azok, akik a táj részét képezik. Tekintetünket magunkra, kezdeményezésünkre, a tájhoz tartozó emberekre, a munkánk által érintettekre, kedvezményezettjeinkre és az intézményekre fordítjuk, hogy jobban megértsük a közösséget, melyet alkotunk, felismerjük a jellemzőit és a rendszereket, melyek alkotják. Ebben a fázisban a mozgás kezd felgyorsulni, erősödik a dinamika, miközben a kölcsönhatások egyre inkább tudatosulnak és egyre inkább jelen vannak a tervezési folyamatban.
Ez az Közös Tervezés fázis kezdete. Használjuk a lila WeMeta kártyát a szakasz megnyitásához. Gondolkozzunk el egy nyitó szertartáson, hogy ráhangolódjunk a következő szakaszra. Használjuk a 4 meta kérdést, hogy az érdeklődést irányítsuk és kiválasszuk a megfelelő gyakorlatokat.
Itt a pillanat eldönteni, hogy melyik WePractice kártyákat fogjuk aktiválni.
Hogyan alakulunk át? Most ez a kérdés vezet minket ebben a fázisban. Készüljetek fel az átalakuló gazdaságok stratégiáinak közös megalkotására. Engedjétek, hogy kezdeményezésetek teljes kapacitása kibontakozzon hosszú, közép- és/vagy rövid távú stratégiák és cselekvési tervek formájában. Ebben a fázisban a fő mozgás a kifelé irányul, annak kifejezése felé, hogy mi jön ki ebből a folyamatból és akar megnyilvánulni a kezdeményezésünkben és a kezdeményezésünk által.
Ez az Közös Tervezés szakasz lezárása. Használjuk ismét a lila WeMeta kártyát, az ötletek, meglátások összegzésére és az ünneplésre. Kövessük a tanácsokat a szintézis és ünneplés elősegítésére és egy utolsó kérdéssel összegezzük a fázisban szerzett tapasztalatokat.
Egy lezáró szertartással fejezhetjük be a szakaszt.